Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2024. Január 16. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI

15,7 százalékkal csökkent az üzemanyagfogyasztás tavaly

15,7 százalékkal csökkent az üzemanyagfogyasztás tavaly

Tavaly 11,1 százalékkal kevesebb motorbenzin és 18,4 százalékkal kevesebb gázolaj fogyott Magyarországon, mint 2022-ben, az üzemanyagfogyasztás átlagosan 15,7 százalékkal csökkent

- tette közzé honlapján a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) hétfőn.

A teljes fogyasztás 3916 millió liter volt tavaly; 1537 millió liter motorbenzint és 2379 millió liter dízel üzemanyagot tankoltak a járművekbe a MÁSZ-tagvállalatok összesített adatai alapján.

Az üzemanyagokon belül a prémium motorbenzinből 245,5 millió liter fogyott 2023-ban, 35,2 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A 95-ös motorbenzinből 1291,5 millió litert tankoltak az autósok, 16,5 százalékkal kevesebbet, mint 2022-ben.

A prémium dízel fogyasztása 175,2 millió liter volt tavaly, ami 1,8 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A nem prémium gázolaj eladása 2203,8 millió liter volt, ez 19,6 százalékos visszaesés a 2022-es adatokhoz képest.

Az ásványolaj szövetség tájékoztatása szerint benzinből a teljes hazai értékesített mennyiség átlagosan mintegy 75 százalékát adják el a tagvállalatai, a gázolajnál a MÁSZ-tagvállalatok kiskereskedelmi forgalma a teljes hazai értékesítés mintegy 60 százaléka. A MÁSZ-tagvállalatok 2023 végén 1051 töltőállomást üzemeltettek.

Címkék: üzemanyag, fogyasztás

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.