Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2017. November 10. 11:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

300 milliót csalt ki egy somogyi álbróker

300 milliót csalt ki egy somogyi álbróker

Vádat emeltek egy álbróker ellen, a kaposvári férfi az ügyészség szerint háromszázmillió forint kárt okozott - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség az MTI-t pénteken.

Azt írták: a magát brókernek kiadó férfi 2011 és 2015 között 23 magánszemélytől mintegy 354 millió forintot vett át befektetésként, 15 százalékos hozam ígéretével vagy azzal, hogy a pénzre kölcsönként, likviditási problémái megoldására, illetve cégalapításhoz, vállalkozás indításához van szüksége.

A vádlottnak nem volt engedélye a pénzügyi szolgáltatási tevékenységhez, az átvett összegek egy részét befektette ugyan, de a többi pénzt magára költötte, vállalkozást nem indított. A 354 millió forintból végül csak 53,5 milliót tudott visszafizetni.

A Kaposvári Járási és Nyomozó Ügyészség jogosulatlan pénzügyi tevékenység, tizenöt rendbeli csalás és sikkasztás bűntette miatt börtönbüntetés és vagyonelkobzás kiszabását is indítványozta a bíróságnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.