Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2020. Május 23. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

A járvány idején nő a szerencsejáték-függőség kialakulásának kockázata

A járvány idején nő a szerencsejáték-függőség kialakulásának kockázata

A koronavírus-járvány miatt leszűkült a társas érintkezés lehetősége, és ez növeli a szerencsejáték-, illetve online függőség kialakulásának kockázatát, különösen a gyermekeknél

- hívja fel a figyelmet a Katolikus Karitász az MTI-hez eljuttatott pénteki közleményében.

A segélyszervezetet ezért összeállított egy internetes oldalt a szerencsejátékról és online függőségről, annak tüneteiről, kialakulásáról és felismeréséről. A www.jatekfuggosegnelkul.hu honlapról megtudható az is, hogy hova fordulhat, milyen segítséget kérhet az, aki vagy akinek a családtagja, ismerőse érintett - olvasható a közleményben.

Azt írták: a koronavírus-járvány előtt becslések szerint Magyarországon 1,5-2 millió ember játszott szerencsejátékot, és közel 200 ezer ember szenvedett játékfüggőségben. Ez a szám a koronavírus-járvány alatt emelkedhetett.

A járvány idején elmaradtak a közösségi programok, elterjedt az otthoni munkavégzés és az online oktatás miatt leszűkült a társas érintkezés. "Többet ültünk a számítógép előtt, többször volt kezünkben a telefonunk és fennáll a veszélye, hogy a járvány elmúltával sem változik a helyzet. A mérték nélküli játék vagy gépezés, a telefonozás függőség kialakulásához vezethet", "digitális karanténba zárhatjuk saját magunkat, ha nem figyelünk a függőségre utaló jelekre" - fogalmaztak, hangsúlyozva, hogy a legnagyobb veszély gyermekeket fenyegeti.

A közleményben felsorolják a figyelmeztető jeleket is. Ilyenek, ha "a munkaidő vagy az iskola rovására játszunk", "ha a játék miatt gondterheltté válik a magánéletünk", "ha egyre több pénzt költünk az online játékra és késztetést érzünk, hogy visszanyerjük, vagy még többet nyerjünk", "ha az utolsó fillérünket is eljátsszuk, ha kölcsönkérünk vagy eladunk valamit, hogy játszhassunk", "ha már az alvásban is zavar a játék", "ha valamilyen törvénysértő dolgot teszünk, hogy játszhassunk" vagy "ha annyira belefeledkezünk a játékba, hogy teljesen kizárjuk a környezetünket".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.