Hírek
2012. Október 25. 10:49, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A Jobbik törvényt módosítana a \'lomizás\' visszaszorítása érdekében
A Jobbik határozati javaslatot nyújt be a parlamentnek az úgynevezett lomizás és annak környezetkárosító hatásainak visszaszorítása érdekében - jelentették be az ellenzéki párt országgyűlési képviselői csütörtökön, Budapesten.
Hegedűs Lorántné és Bödecs Barna ismertették: javaslatuk elfogadása esetén az Országgyűlésnek módosítania kellene a kereskedelemről szóló törvényt, a kormánynak pedig a kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló kormányrendeletet, valamint az országos településrendezési és építési követelményekről szóló kormányrendeletet.
A jobbikos politikusok azt mondták: jelenleg rengeteg lakóház udvara működik olyan "telepként", ahová kereskedelmi tevékenység végzését jelentik be, de ahol bűncselekményekből származó termékek - kábelek, autók, vasanyag - szétbontása zajlik. Ráadásul ez a legtöbb esetben komoly környezetszennyezéssel történik, mivel ezek a "telepek" hulladéklerakóként is funkcionálnak - tették hozzá.
A Jobbik kezdeményezése szerint úgy kellene módosítani a vonatkozó szabályozást, hogy lakókörnyezetben ne lehessen a megfelelő feltételek - iparengedély, infrastruktúra - nélkül ilyen tevékenységet végezni, ha pedig szennyezés történik, akkor a hatóságok érdemben fel tudjanak lépni - hangzott el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

