Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2019. Április 29. 11:56, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A nyári méhpusztulás okait vizsgálja a Nébih

A nyári méhpusztulás okait vizsgálja a Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tavasszal folytatja a tavaly nyári tömeges méhpusztulás okainak vizsgálatát - erősítette meg az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) elnöke az M1-en hétfőn.

Bross Péter azt mondta, a hivatal 2018 nyár vége óta gyűjt adatokat azoktól a méhészetektől, amelyek méhei elpusztultak, illetve a közelükben lévő növénytermesztő gazdáktól, idén tavasszal pedig azoktól a méhészektől is, amelyeket nem sújtott a méhpusztulás.

A Nébih szakemberei a kutatókat bevonva összehasonlítják majd a mintegy kétmillió összegyűjtött adatot, és matematikai modellel keresnek kapcsolatot közöttük - ismertette.

Az elnök szerint egyre nagyobb a valószínűsége, hogy a külön-külön méhekre nem veszélyes vegyszerek, anyagok egymással kémiai reakcióba lépve pusztító hatással vannak a méhekre.

Bross Péter megjegyezte, a nem mézelő, beporzást végző méhek száma világszerte megtizedelődött. A beporzás 99 százalékát ma már a méhészek által tartott mézelő méhek végzik - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld

Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent

A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.