Hírek
2011. Augusztus 28. 14:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: OrientPress
A shortolási tilalom mellett is vannak kiskapuk

Hiába van short tilalom több európai országban, a képzett befektetők meg találhatják a kiskapukat, ha egy eszköz árfolyamesésre kívánnak spekulálni.
A KBC Securities üzletkötője Nyári Zsolt a Gazdasági Rádiónak azt mondta, szerinte az európai döntéshozók nem érnek célt az e féle tiltásokkal, a valós problémákat ezzel nem oldják meg.
Nyári Zsolt szerint folyamatos tévedésben vannak a döntéshozók azzal kapcsolatban, hogy a short ügyeletek szabályozásával próbálják a piaci anomáliákat megszüntetni.A shortolási tilalmat Franciaországban, Olaszországban, és Spanyolországban is meghosszabbították szeptember miután a tőzsdék meredek lejtőre kerültek a hónap elején. A korlátozás a legnagyobb, tőzsdén forgó bankok és vállalatok értékpapírjaival való kereskedésre vonatkozik. A határidős eladási ügylet tilalma érvényben maradt Belgiumban, és Görögországban is. Közben a német hatóságok ugyanakkor elutasították azokat a pletykákat, amelyek szerint fontolgatnák a régóta érvényben lévő shottilalom kibővítését.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.
2025. Június 26. 07:23, csütörtök | Külföld
Mark Rutte: a NATO-tagországok öt százalékra növelik a védelmi kiadásaikat
2025. Június 25. 07:14, szerda | Külföld
Izrael tartózkodott a további iráni válaszcsapásoktól Trump kérésére
Izrael tartózkodott a további iráni támadásoktól Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök beszélgetése nyomán kedden - jelentette a miniszterelnöki hivatal.
2025. Június 24. 07:17, kedd | Külföld
Donald Trump: Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg
Donald Trump szerint Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg, ami lezárja a \"12 napos háborút\" - az amerikai elnök a megállapodás létrejöttét a Truth Social közösségi oldalán jelentette be washingtoni idő szerint hétfő es