Hírek
2019. Október 12. 18:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A települések 70 százalékában csak független polgármesterek indulnak
A 3177 magyarországi település 70 százalékában, 2256-ban csak független polgármesterek indulnak a vasárnapi önkormányzati választáson – derül ki a Nemzeti Választási Iroda szombati adataiból.
A www.valasztas.hu adatai szerint a vasárnapi önkormányzati választáson 7363 polgármester-jelölt indul, több mint 80 százalékuk - 6146 jelölt - függetlenként. A legtöbb független polgármester-jelölt - kilenc - Hermánszegen indul, de 8 független induló van Görcsönyben, Királyegyházán és Zalatárnokban. Hét független polgármester-jelölt indul összesen 15 településen.
A 3177 településből 2256 olyan van, ahol csak független polgármesterek indulnak vasárnap, összesen 5050. A 2256 településből 712-ben csak egy, 800-ban csak két független polgármester indul a választáson. 311 településen egyáltalán nem indul független polgármester-jelölt.
Magyarországon összesen 1121 településen indul két polgármester-jelölt, 615-ben három, 329-ben négy, 137-ben pedig öt polgármester-jelölt indul. Jelöltek hiányában elmarad a polgármester-választás Balatonszepezden és Lakhegyen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

