Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2022. Február 18. 18:04, péntek | Belföld
Forrás: mti

A tervek szerint halad a március 15-i nemzeti ünnepi rendezvények előkészítése

A tervek szerint halad a március 15-i nemzeti ünnepi rendezvények előkészítése

A tervek szerint halad a március 15-i nemzeti ünnepi rendezvények előkészítése - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára a közösségi oldalán pénteken.

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár bejegyzésében azt írta, a hosszú hétvégére való tekintettel idén már március 12-én elkezdődnek az 1848/49-es forradalom és szabadságharc emléknapjára tervezett programok.

A múzeumkertben, a budai Várban és a Várkert Bazárban már szombattól családi programok, koncertek és gasztrovásár várja az érdeklődőket - sorolta.

Az államtitkár hozzátette: a nemzeti ünnepek esetében már megszokott módon lesz zászlófelvonás, és a Kossuth-díjakat, illetve a Széchenyi-díjakat is az ünnepi programsorozat részeként adják át.

Idén - a tavalyi október 23-ához hasonlóan - a szervezők kérésére március 15-én is csatlakozik majd a Békemenet a központi ünnepség programjához. A tervek szerint a nemzeti ünnep délutánján a Kossuth téren Orbán Viktor miniszterelnök mond beszédet - írta Kovács Zoltán.

Az államtitkár jelezte: az operatív törzs a terveknek megfelelően március első napjaiban kezdi meg munkáját.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.