Hírek
2016. Február 11. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció
Árvíz - Harmadfokú a készültség az Ipolyon
Harmadfokúra emelték az árvízvédelmi készültséget a Nógrád megyei Ipolytarnócon szerdán késő este, mert az Ipoly folyó vízszintje egy óra alatt 11 centimétert emelkedett
- közölte a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-vel. Angyal Eszter elmondta: este 8 órakor 346 centiméteren állt a folyó vízszintje, a vízállás 9 órára 357 centiméterre nőtt.
A szóvivő tájékoztatása szerint az önkormányzat már korábban előkészítette a melegedőhelyet. Mint elmondta, egy lakó döntött úgy, hogy elhagyja a házát, ő rokonaihoz költözött.
A faluban nyolc ingatlan van veszélyben, az épületeket már 1800 homokzsákkal vették körül; a településen a salgótarjáni katasztrófavédelem és három mentőcsoport munkatársai dolgoznak a védekezésben - mondta Angyal Eszter.
Az Ipoly vízszintje szerda reggel még 112 centiméteren állt Ipolytarnócnál. Az időjárási előrejelzés szerint nagy mennyiségű csapadék várható Nógrád megyében, az Ipoly vízszintje a folyó szlovák szakaszán is emelkedik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 11:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: Magyar Péter első miniszterelnöki megszólalása komoly kétséget ébresztett
2026. Május 10. 08:29, vasárnap | Belföld
Forsthoffer Ágnes: új korszakot kezdünk a magyar parlamentáris demokrácia történetében
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek

