Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2021. Október 10. 17:06, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Bruzák Noémi

Az eső sem tartotta vissza a futókat a Budapest Maratonon

Az eső sem tartotta vissza a futókat a Budapest Maratonon

Nem kedvezett az időjárás a maratonistáknak hétvégén a Budapest Maratonon, de így is több mint háromezren vágtak neki a 42 kilométernek.

A férfiak futamában Nagy Péter szakította át a szalagot a Pázmány Péter sétányon 2:33:37 órás időeredménnyel, a női verseny első helyezettje Anna Borisenko lett Oroszországból, aki 2:58:12 óra alatt ért célba. A tavalyi győztes, Csere Gáspár ezúttal párban állhatott fel a dobogó legfelső fokára Dani Áronnal a BEAC Atlétikát képviselve (2:23:02).

A maratonisták előtt egy perccel rajtoltak a handbike versenyzők, akik kézzel hajtható kerékpárral tették meg a 42 kilométert, közülük Schober László (2:20:47) tekert be elsőként a célba. Kele Géza a 200. maratonját teljesítette, míg a hatvani kórház sürgősségi főorvosa, Zacher Gábor ezúttal váltóban versenyzett. A klasszikus távon elindultak még a Magyar Kézilabda Szövetség bírói, triatlonisták, színészek, valamint zenészek és művészek is.

Az idén elhunyt Nemzet Sportolója, Monspart Sarolta tiszteletére felállított emléksátorban kiállították a világbajnok tájfutó fényképeit, kupáit, "A futás csodálatos világa" című könyvét és a 2010-ben nyert Prima Primissima-díját is.

Több mint 13 ezren vettek részt a 36. Budapest Spar Maratonon, amelyen szombaton családi programokat és a rövidebb távú viadalokat rendezték meg, vasárnap pedig a 30 kilométeresek, a váltók és a maratonisták taposták a főváros utcáit. A rendezvényre kilátogatott Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere, és az olimpiai bajnok mellúszó Gyurta Dániel is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.