Hírek
2012. Január 24. 07:58, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Az euró mozgatja a forintot
Korrigálta kissé hétfőn szerzett nyereségét a forint kedd reggelre, csatlakozva ezzel az eurónak a görög adósság átalakítási tárgyalások elhúzódása miatt megtorpant erősödéséhez.
Az eurót röviddel hét óra után 300,54 forinton jegyezték a nemzetközi deviza kereskedelemben a hétfő délutáni 299,95 forint után. Az euró árfolyama tavaly december 21. óta hétfőn csúszott első alkalommal 300 forint alá. A svájci frankot kedden reggel 249,10 forinton jegyezték a hétfő délutáni 248,64 forint után, a dollár 231,02 forinton áll 229,85 forint után, a japán jent pedig 2,9992 forinton jegyzik 2,9830 forint helyett.
A forint árfolyamát kedden az euróövezeti befektetői hangulat alakulása mellett a jegybanki kamatdöntés, illetve az azt követő tájékoztatón elhangzó értékelés befolyásolhatja. A piaci konszenzus 50 bázispontos kamatemelést vár a magyar jegybanktól. A devizapiacok szoros figyelemmel követik a keddi Orbán–Barroso megbeszélést is, amitől forinterősítő hatásra számítanak.
A lengyel zloty és a cseh korona árfolyama alig változott kedd reggelre. A lengyel zlotyt 4,2787-es euró jegyzésen áll a hétfő esti 4,2742 után, míg a cseh korona 25,127-es euró jegyzésen 25,294 után.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban
Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre
Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe
2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása
A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

