Hírek
2018. November 19. 11:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az interneten az adathalász-támadások a leggyakoribbak
Továbbra is az interneten a leggyakoribbak az adathalász-támadások - mondta Zala Mihály, az EY (régebben Ernst & Young) kibervédelmi szolgáltatások üzletágának vezetője hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
A vezető szerint nemcsak a magánszemélyek, de a cégeik is azt gondolják, láthatatlan veszélyekkel állnak szemben az interneten, s amíg nem jelentkezik a probléma, addig nem is próbálnak védekezni.
A leggyakoribb problémák közé tartozik, hogy a számítógépes rendszer védelme elavult, nem körültekintően választják meg a jelszavakat, s a munkavállalók nincsenek felkészítve a védekezés elemi szabályaira.
Hozzátette, komoly problémát jelent, hogy a kiberbűnözők a "tápláléklánc" alján található, vagyis a kis vállalatokat célozzák meg előszeretettel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

