Hírek
2021. Augusztus 19. 07:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Bőröndbe bújtatva próbált átjuttatni a határon egy tinédzsert egy nő
Bőröndbe bújtatva próbált Magyarországra juttatni egy afgán tinédzsert egy román nő egy nemzetközi vonaton - közölte szerdán honlapján a román határrendészet.
A román határrendészek azt követően ellenőrizték a kürtösi határállomáson szerda hajnalban áthaladó, Ausztriába tartó nemzetközi gyorsvonat egyik utasát, hogy az izgatottnak látták. A 24 éves román nő bőröndjéből egy 15 éves afgán fiú bújt elő. A nő azt mondta, afgán barátjának az öccsét próbálta Németországba juttatni.
A román határrendészet szinte naponta 10-30 bevándorló meghiúsított illegális határátlépési kísérletéről számol be. A bevándorlók a legtöbb esetben kamionok rakományában elbújva próbálkoznak átjutni a román-magyar határon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.

