Hírek
2016. Március 13. 09:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Csak évek múlva lehet oltóanyag a Zika-láz ellen
Szlávik János infektológus szerint a következő hónapokban még sok minden ki fog derülni a zikavírusról, az oltóanyag pedig csak évek múlva kerülhet forgalomba.
Az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában a szakértő elmondta, mivel a vírus jelenlétét csak korszerű kórházakban lehet kimutatni, Brazília egyes részein eddig nem tudták diagnosztizálni.
Szlávik János elmondása szerint a vírust csak néhány szúnyogfaj terjeszti, amelyek a mérsékelt övön nem fordulnak elő, ezért logikus lépés, hogy a hordozó rovarok szaporodását akarják befolyásolni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

