Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2023. Február 08. 13:20, szerda | Belföld
Forrás: Világgazdaság

Csökkent a lakosság betéti állománya tavaly

Csökkent a lakosság betéti állománya tavaly

Erre hosszú évek óta nem akadt példa.

A zsugorodása főleg a 2022 utolsó negyedévében volt tapasztalható – összegezte a Világgazdaság. A Magyar Nemzeti Bank adatai alapján a 2022-es év végén, decemberben a lakossági betétek állománya 12 261,9 milliárd forintra olvadt, ami mindössze 32 milliárddal – 0,3 százalékkal – ugyan, de elmarad az egy évvel korábbi mennyiségtől.

A jegybank adatai szerint a 2022-es év változatosan alakult a lakossági betétek szempontjából: februárban még új csúcsra, 12 937 milliárd forint fölé ugrott az állomány. Az év közben aztán összetett irányú mozgásba kezdett az állomány. Ugyanakkor az utolsó negyedévben több mint 574 milliárdnyi pénz tűnt el a folyószámlákról, három hónap leforgása alatt eltűnt a lakossági betéti portfólió 4,5 százaléka.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére