Hírek
2025. Március 08. 08:12, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.
Az elnök bejegyzése szerint "erős megfontolás" tárgyává tette, hogy szankciókat, köztük banki szankciókat, valamint vámokat vezessen be Oroszországgal szemben, "arra a tényre alapozva, hogy Oroszország teljes csapásmérés alatt tartja Ukrajnát a harctéren".
Donald Trump hozzátette, hogy a büntetőintézkedések a tűzszünetig, valamint végleges békemegállapodás megkötéséig lennének érvényben.
"Oroszországnak és Ukrajnának: üljenek tárgyalóasztalhoz azonnal, mielőtt túl késő"- zárul a bejegyzés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.