Hírek
2014. Július 31. 07:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Egész hónapos országos véradókampány indul augusztusban
Augusztusban, az év "legvérszegényebb" időszakában egész hónapos országos kampánnyal várja az önkéntes véradókat három budapesti és húsz vidéki helyszínen a MOL Motoros Family és a Ments Életet Alapítvány.
A betegellátásban a nyár utolsó hónapja számít a vérben legszegényebb időszaknak, ezért az augusztus 16-ai, budapesti központi rendezvény mellett Békéscsabán, Debrecenben, Egerben, Győrben, Kaposváron, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Pécsen, Salgótarjánban, Sopronban, Szegeden, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen, Tatabányán, Vácon, Veszprémben és Zalaegerszegen is várják a véradókat.
Az önkéntes résztvevők felajánlása szűréssel is párosul, mert a vércsoport meghatározása mellett a levett véren HIV-, hepatitisz-B-, hepatitsz-C- és szifilisztesztet is végeznek a szakemberek - közölték a szervezők szerdán az MTI-vel.
Bővebb információk az augusztusi kampányról és a helyszíneiről a www.motorosfamily.hu oldalon érhetők el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

