Hírek
2019. Július 01. 10:13, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Elindult a digitális adatszolgáltatás a szállodákban
A magyarországi szállodákban a júniusi regisztrációs időszak után hétfőn elindult a digitális adatszolgáltatás a nemzeti turisztikai adatszolgáltató központ (ntak) rendszerébe.
A rendszer kizárólag statisztikai célú, statisztikai adatkörökbe tartozó adatok digitális kezelésére alkalmas - semmilyen, a vendégekkel kapcsolatos személyes adatot nem rögzít, és nem is fogad be. A rendszerben a legfontosabb turisztikai mérőszámokat lehet majd látni, azaz, hogy hány turista, melyik országból, hány napot tölt az adott szálláshelyeken, milyen szolgáltatásokat vesz igénybe és mennyi pénzt költ.
A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) korábbi közlése szerint júliust követően szintén egy-egy hónapos regisztrációs időszak után 2019. október 1-jétől a panziók, 2020. január 1-jével pedig a kempingek, üdülőházak, közösségi szálláshelyek, falusi és egyéb szálláshelyek, tehát a teljes szálláshelyszolgáltatási szektor digitálisan szolgáltat majd forgalmi statisztikai adatot.
Mint írták, az egységes és digitalizált rendszer nagyban hozzájárul a turizmus versenyképességéhez, a szálláshely-szolgáltatási szektor fehéredéséhez és a szolgáltatók adminisztrációs- és adóterheinek csökkentéséhez. Ez teremti meg a lehetőségét annak, hogy jövő évtől 18 százalékról 5 százalékra csökkenhet a szálláshelyszolgáltatás áfája.
Az MTÜ az új digitális adatszolgáltatási rendszer gördülékeny és zökkenőmentes bevezetése érdekében információs honlapot indított, ez a https://info.ntak.hu/ címen elérhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

