Hírek
2020. Május 26. 09:56, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Embercsempészeket fogtak el Baranyában
Embercsempészés kísérlete miatt két szír férfit vettek őrizetbe és hallgattak ki gyanúsítottként Baranya megyében – közölte a rendőrség a police.hu-n kedden.
A közlemény szerint a rendőrök hétfő este fogtak el nyolc – szír, algériai, marokkói, valamint tunéziai állampolgárságú – illegális bevándorlót. A helyszín közelében két olyan autót is ellenőriztek, amelyet feltehetően a határsértők szállításához használtak.
Az autókat vezető harminckét és huszonnégy éves szír férfi nem tudott elfogadható magyarázatot adni arra, hogy miért tartózkodik Magyarországon, ezért a rendőrök mindkét férfit kihallgatták és őrizetbe vették, ellenük embercsempészés kísérlete miatt nyomoz a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

