Hírek
2016. Szeptember 16. 07:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Esősebb és egyre hűvösebb idő várható a hétvégén
A hétvégén a napsütés mellett már többször, többfelé várható zápor, akár zivatar is. Fokozatosan lehűl a levegő is, a hétvégén néhol már csak 20 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken a nap nagy részében gomolyfelhős, napos idő lesz. Főként északkeleten viszont már ekkor is lehet néhol zápor, majd délután nyugat, délnyugat felől megnövekszik a felhőzet, késő estétől a Nyugat-Dunántúlon is lehet helyenként zápor, zivatar. Emellett többfelé megélénkül, néhol megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-18, a legmagasabb hőmérséklet 27-31 fok között alakul.
Szombaton kezdetben nagyrészt erősen felhős idő várható, többfelé alakul ki zápor, zivatar. A déli óráktól egyre kevesebb helyen valószínű csapadék. Elsősorban a Dunántúlon többfelé megerősödhet, zivatarok környezetében viharossá fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet, napközben északnyugaton 21, délkeleten 27 fok körül alakulnak a maximumok.
Vasárnap a Dunántúlon kevesebb, másutt viszont többórás napsütés várható. Az Alföldön néhol, másutt elszórtan várható záporeső, nyugaton esetleg zivatar is lehet. A minimumhőmérséklet 11-16 fok között valószínű. Nappal 20-26 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

