Hírek
2018. Január 23. 19:31, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Észak-Korea fegyverei nem az önvédelmet, hanem az elrettentést szolgálják
Az észak-koreai fegyverek nem az önvédelmet, hanem az elrettentést szolgálják - jelentette ki Mike Pompeo, a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatója kedden.
Pompeo az American Enterprise Institute nevű konzervatív agytröszt konferenciáján tartott előadásában leszögezte: mivel az észak-koreai rakétaprogram célja az elrettentés, Phenjan következő lépése valószínűleg fegyverarzenál kifejlesztése lesz, beleértve a több rakéta felbocsátására alkalmas képesség kifejlesztését is.
A CIA igazgatója szerint azért is rendkívül nagy kockázatot jelent, ha Észak-Korea kifejleszti atomfegyver- és rakétaprogramját, mert ez óhatatlanul e fegyverzetek elterjedéséhez vezet más országokban is.
Mike Pompeo hangsúlyozta: Donald Trump elnök tárgyalások révén kívánja megoldani az Észak-Korea körül kialakult válságot, ám ezzel együtt is a CIA azon dolgozik, hogy egy sor más jellegű megoldást is felvázoljon neki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.

