Hírek
2024. Június 15. 11:04, szombat |
Sport
Forrás: MTI
EURO-2024 - Kitört a futball-láz Kölnben
A házigazda német labdarúgó-válogatott Skócia felett aratott müncheni 5-1-es győzelmével az Európa-bajnokság egyes mérkőzéseinek szintén otthont adó Kölnben is kitört a futball-láz a torna péntek esti nyitómeccse során.
A Rajna partján található Heumarkt téren, a kölni Dómtól alig néhány száz méternyi távolságban kialakított szurkolói zónában pénteken 21 órakor a szervezőknek ki kellett tenniük a megtelt táblát, a többezer négyzetméteres terület ugyanis zsúfolásig megtelt, javarészt német szurkolókkal.
A környező éttermekben és sörözőkben szintén többezres tömeg gyűlt össze, így aki nem jutott be a szurkolói zónába, és nem tudta az ott kihelyezett három óriáskivetítőn követni a meccset, az a közeli vendéglátóegységeket és az ottani televízókat választotta. A németek mellett svájci, skót és magyar szurkolók is jelen voltak, ez a négy csapat szerepel az A csoportban, és szombaton 15 órától a magyar-svájci összecsapást rendezik meg Kölnben.
A német örömre nem kellett sokat várni, Florian Wirtz tizedik percben szerzett gólját óriási üdvrivalgás kísérte a Heumarkton, a skót szurkolók pedig korán elszomorodtak, miután a szünetben kedvenceik már háromgólos hátrányban voltak. Nemhogy a fordításra, de az egyenlítésre sem adtak sok esélyt válogatottjuknak a javarészt nemzeti zászlóba burkolózó, vagy a hagyományos szoknyát viselő skótok, hiszen együttesük még az első félidő végén emberhátrányba is került.
A folytatásban kezdődhetett a német örömünnep, amelynek során a negyedik hazai gólnál már a műanyag söröspoharak is a levegőbe emelkedtek a tömegből, némelyiknek a megmaradt tartalma pedig a szurkolókra hullott. A hazai drukkerek minden cserét nagy tapssal jutalmaztak a kölni téren, de különösen nagy ünneplést kapott a veterán Thomas Müller, aki a 74. percben állt be, hogy aztán a 93. percben ő adja a gólpasszt az ötödik találatot jegyző Emre Cannak.
A lefújás után a kölni belváros utcáin örömittasan dalolva, német zászlókat lobogtatva vonultak végig a házigazda szurkolói, a közelben közlekedő autósok pedig folyamatosan dudaszóval köszöntötték az ünneplő tömeget.
A német válogatottnak tehát az első céljait, így a nyitómérkőzés megnyerését és a futball-láz megteremtését sikerült elérnie, legalábbis a kölni jelenetek erre utalnak. A németek jövő szerdán a magyarokkal játszanak Stuttgartban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:38, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: minden lehetséges forgatókönyvre felkészültünk
Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint a szakmai stábbal minden lehetséges forgatókönyvre felkészítették a játékosokat a vendég bolgár Ludogorec elleni, csütörtök este sorra kerülő Európa-liga alapszakasz-mérkőzésre.
2025. November 05. 07:30, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Győzelmet ért Szoboszlai gólpassza
A Liverpool Szoboszlai Dominik átadása után született góllal 1-0-ra legyőzte a Real Madridot hazai pályán a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójának keddi játéknapján.
2025. November 04. 07:47, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - A 4. fordulója programja: Liverpool-Real és PSG-Bayern
A Szoboszlai Dominiket és Kerkez Milost foglalkoztató Liverpool a Real Madridot fogadja kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójában.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

