Hírek
2012. Július 20. 12:56, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Facebook üzenetnek álcázott "fotóvírus" terjed az elektronikus levelekben
A Facebook közösségi hálót használóknak új vírusfenyegetéssel kell szembenézniük, amikor fotó érkezéséről kapnak elektronikus üzenetet.
A vírust tartalmazó levelek teljesen hasonlóak a Facebook üzenetekhez, de a hivatkozásban jelzett fotó helyett egy hivatkozás a címzettet átirányítja egy olyan internetes oldalra, amely rosszindulatú szoftverekkel igyekszik a felhasználó számítógépét megfertőzni.
Ezt követően a hivatkozás néhány másodpercre visszairányítja a címzettet a hivatalos közösségi hálóra. A fertőzés megtörténtét sokan nem is érzékelik.
Graham Cluley, a Sophos brit internetes biztonsági cég képviselője elmondta, a vírusfertőzés egy kis odafigyeléssel megelőzhető, mert a hamis üzenetek feladójaként a helytelen angolsággal írt Faceboook jelenik meg - írta a The Daily Telegraph című brit lap.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

