Hírek
2020. Január 22. 18:09, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fagyott leguánok hullhatnak a fákról Floridában
Fagyott leguánok hullhatnak a fákról Florida déli részén, miután a hőmérséklet a régióban szokatlanul hidegre fordult.
Az amerikai Országos Meteorológiai Szolgálat (NWS) figyelmeztetést adott ki a Twitteren, mely szerint a szokatlan hideg miatt fagyott leguánok hullhatnak a faágakról – írja online kiadásában a The Guardian.
A leguánok, mint kiderült, megdermedhetnek, ha a hőmérséklet 4,4 Celsius-fok alá süllyed. Ha ez megtörténik, a hidegvérű állatok elengedik az ágakat, melyeken megkapaszkodtak és lehullanak.
A szakértők közölték: bár a kihűlt hüllők merevnek és élettelennek tűnnek, valójában nem halottak.
A leguán invazív faj Floridában és kisebb kellemetlenségeket okoz: károsítja az infrastruktúrát azzal, hogy kis lyukakat fúr a járdákba vagy a házak alapjaiba, és mindenütt elszórja ürülékét.
Az állatvédők figyelmeztették az embereket, hogy ne próbálják megérinteni az állatokat, mivel váratlanul felengedhetnek. Ha veszélyt éreznek a közeledő ember miatt, „mint bármely vadállat, megpróbálják megvédeni magukat” – mondta Kristen Summers, a floridai hal- és vadvilágvédelmi bizottság munkatársa.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.

