Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2016. December 04. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Fel kell készülni egy nagyobb migrációs nyomásra

Fel kell készülni egy nagyobb migrációs nyomásra

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint fel kell készülni arra, hogy egy a tavalyihoz hasonló vagy annál nagyobb migrációs nyomás lehet a jövőre.

Bakondi György az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, ennek elsődleges útvonala a most zárva lévő balkáni útvonal lehet, ezért a kormány mindent megtesz azért, hogy erősítse a határvédelmet.

Arra a kérdésre, hogy a határőrizeti feladatokat nagy nyomás mellett is el tudja-e látni az ország, Bakondi György úgy válaszolt: remélik, hogy politikai eszközökkel és a balkáni útvonal zárva tartásával megelőzhető a nagy nyomás kialakulása.

A főtanácsadó beszélt arról is, hogy a német kormány azon javaslata, amely szerint Tunéziában állítanának fel menekülttábort, a magyar kormány tízpontos javaslatában hónapokkal ezelőtt már szerepelt és remélik, hogy egyre nagyobb támogatást kapnak a tervek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld

Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését

2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk

A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.