Hírek
2022. Március 28. 08:02, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Feloldották a szállóport magas koncentrációja miatt bevezetett korlátozásokat Belgiumban
Feloldották a szállóport magas koncentrációja miatt bevezetett korlátozásokat Belgiumban - közölte a La Libre Belgique című francia nyelvű belga napilap vasárnap.
A levegő minőségének fokozatos romlása miatt pénteken vezettek be riasztási fokozatot Belgiumban.
A mérőállomásokon a szállópor (PM10) koncentrációja Flandriában, az ország északi felében hétfőtől minden nap, majd csütörtöktől a déli Vallóniában, valamint a brüsszeli régióban is túllépte a tájékoztatási küszöbértéket (50 micro g/m3). Csütörtökről péntekre virradó éjszaka a koncentráció Belgium mindhárom réiójában átlépte a riasztási küszöbértéket (70 micro g/m3), ami az illetékes belga hivatal szerint azt jelenti, hogy szigorú intézkedések nélkül két napon belül javulás nem várható.
A szombattól ezért egyes főútvonalakon és minden autópályán a megengedett legmagasabb óránkénti sebességet 90 kilométerre korlátozták. Minden olyan útszakaszon, ahol a megengedett legmagasabb óránkénti sebesség 70 vagy 90 kilométer, az autósok legfeljebb óránkénti 50 kilométeres sebeséggel haladhattak. A brüsszeli tömegközlekedés (Stib), valamint a Vilo nevű városi bérbiciklik ingyenesek voltak.
Az illetékes belga hivatal tájékoztatása szerint a levegőminőség vasárnapra kedvezőbbé vált, lényegesen csökkent a szállópor koncentrációja az egész országban. Vasárnap Brüsszelben minden korlátozás megszűnt, Flandriában és Vallóniában a tájékoztatási fokozat érvényben maradt, ami egyebek mellett a károsanyag kibocsátást eredményező eszközökkel végzett tevékenységek mellőzését javasolja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.

