Hírek
2020. Május 07. 06:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gondatlan betegszállítók ellen emeltek vádat Zalában
Vádat emeltek két betegszállító ellen, mert gondatlanságuk miatt kiborult a kerekesszékből egy járásképtelen asszony, és nem sokkal később meghalt - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
Pirger Csaba közölte: a két férfi egy kft. alkalmazásában szállított betegeket gépkocsivezetőként-betegkísérőként. 2018 májusában Zalaegerszegen, egy első emeleti lakásában élő járásképtelen asszonyt kellett volna dialízisre vinniük, ehhez egy kerekes hordszéket használtak.
Az idős nőt beleültették a kerekesszékbe, de nem rögzítették a biztonsági hevederrel. Amikor az épület bejárati ajtajához értek vele, a megbillenő eszközből a nő a lépcsőház előtti betonozott területre zuhant.
A baleset következtében az asszony több, nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett, egy héttel később meghalt. Egészségi állapotának súlyos romlását, majd a halálát a megbetegedései és a balesetben elszenvedett sérülések együttesen okozták.
A Zalaegerszegi Járási Ügyészség foglalkozás közben elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat a két betegszállító ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

