Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2022. Február 07. 11:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Gyermekpornográfia miatt letartóztattak egy veszprémi férfit

Gyermekpornográfia miatt letartóztattak egy veszprémi férfit

Szexuális erőszak és gyermekpornográfia gyanúja miatt letartóztattak egy 46 éves veszprémi férfit, aki gyerekekkel végzett szexuális cselekményeket,

ezekről felvételeket készített és egyéb gyermekpornográf felvételeket is tárolt - tájékoztatta a Veszprém megyei főügyész hétfőn az MTI-t.

Orbán György közölte: a megalapozott gyanú szerint a férfi 2010 októberétől mintegy hét éven át szexuális cselekményeket végzett két, a rokonságába tartozó, akkor még tizenkét év alatti kislánnyal, 2020 elején pedig a nevelése alatt álló kisfiával.

Az ezekről a cselekményekről készített fénykép- és videófelvételeit külső adathordozón tárolta.

Az elkövető megalapozottan gyanúsítható azzal is, hogy -szintén külső adathordozón - több mint 73 ezer gyermekpornográf felvételt tárolt, amelyek között voltak tizenkét év alatti és idősebb gyerekekről készült képek is.

A gyanúsított letartóztatását a Veszprémi Járásbíróság egy hónapra elrendelte. A végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett, így az nem végleges - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.