Hírek
2019. Február 25. 10:55, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Gyorsabb lesz a vezeték nélküli internet a vasúti kocsikban
Már idén lecserélhetik a vasúti kocsik nagy részében a harmadik generációs (3G-s) routereket negyedik generációsokra (4G-s) – közölte a MÁV hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint jelenleg mintegy 900 vasúti kocsiban érhető el az ingyenesen vezeték nélküli internet.
Az első 300 darab 4G-s router és a hozzájuk kapcsolódó kiegészítők beérkezése május végéig várható.
Az első routerek cseréje az év második felében kezdődhet meg, ezek az eszközök a belföld IC-kocsikba kerülnek be. A teljes eszközpark modernizálása várhatóan 2020 első félévében fejeződhet be - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

