Hírek
2016. Április 11. 08:12, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Három napon át ülésezik az Országgyűlés a héten
Hétfőtől szerdáig ülésezik az Országgyűlés a héten. A képviselők az első ülésnapon két órában interpellálhatják a kormányt,
majd a következő két napon összesen tizenkét előterjesztést vitathatnak meg, köztük az igazságügyi miniszter azon javaslatát, amely a népszavazási kezdeményezésnél lehetővé tenné a párhuzamos aláírásgyűjtést az azonos témájú kérdésekben.
A házelnök előzetes napirendi javaslata alapján a parlament ülése 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd az interpellációk hangozhatnak el.
A Ház honlapján elérhető információk alapján a fideszes Font Sándor a földművelésügyi miniszternek címzett interpellációjában arról beszél majd, hogy az ellenzék "milyen csúsztatásokkal él" az állami földprogram kritizálásakor.
Szintén a kormánypárti padsorokból a kereszténydemokrata Hollik István a tehetséggondozás területén várható programokról interpellálja az emberi erőforrások miniszterét.
Ellenzéki oldalról a Jobbik képviselői a szociális területről tesznek fel kérdéseket interpellációikban, Novák Elnök például azt kérdezi majd a miniszterelnöktől, hogy a kormánytöbbség miért szavazta le a Jobbik javaslatát a gyermekneveléshez szükséges termékek áfájának csökkentéséről.
A szocialistáktól Burány Sándor interpellációjában azt tudakolja a nemzetgazdasági minisztertől, hogy az ország elbukhatja-e a teljes adósságcsökkentést, míg az LMP-s Sallai R. Benedek arra vár választ a földművelésügyi tárcavezetőtől, hogy a kormány miért "herdálja el" a természeti értékeket. Az első ülésnap ezt követően kedden elfogadni tervezett javaslatok, például a szövetkezeti és szociális tárgyú törvénymódosítások bizottsági jelentéseinek vitáival érhet véget az esti órákban. A parlament kedden és szerdán összesen tizenkét előterjesztés általános vitájával folytatja munkáját, majd jövő hétfőn kérdésekkel és azonnali kérdésekkel fejezi be kéthetes ülését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban
Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre
Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe
2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása
A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

