Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2017. Január 17. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hiány van egyes liba- és kacsatermékekből az üzletláncokban a madárinfluenza miatt

Hiány van egyes liba- és kacsatermékekből az üzletláncokban a madárinfluenza miatt

A madárinfluenza-járvány miatt a beszállítók csak részben tudják biztosítani liba- és kacsahúsból a hazai üzletláncok által megrendelt mennyiségeket, de van olyan bolthálózat is,

amely arról tájékoztatott az MTI kérdésére, hogy karbantartás miatt nem lesznek elérhetőek a friss kacsa- és libatermékek a következő két hétben.
A CBA Kereskedelmi Kft. a liba- és kacsahúsnál Márton nap (november 11.) óta ellátási gondokat tapasztal. A megrendelt mennyiségeket a beszállítók csak részben képesek teljesíteni, a termékféleségekből sokszor áruhiány alakul ki - közölte Fodor Attila, a társaság kommunikációs igazgatója az MTI megkeresésére hétfőn.

Hangsúlyozta, a CBA-hálózat kizárólag hatósági ellenőrzéseken átesett termékeket forgalmaz, a vásárlók maximális biztonságának szavatolása érdekében.

A kommunikációs igazgató jelezte, a baromfitermékeknek csak mintegy 15 százalékát adják a vízi szárnyasok, a csirke-, illetve a pulykahús esetében viszont zavartalan az ellátás.

Fodor Attila kitért arra is, hogy az áfacsökkentés hatására jelentősen bővült a csirke-, illetve a pulykahús forgalma, egyes üzleteikben a bővülés az 50 százalékot is megközelíti.

Az Auchan Magyarország is arról számolt be, hogy érzik a madárinfluenza hatásait. Mivel sok vágóhíd nem üzemelt az elmúlt hónapokban, a kacsa- és libahús termékek esetében ellátási problémákat tapasztalnak - közölte a társaság.

A Lidl Magyarország ugyanakkor arról tájékoztatta az MTI-t, hogy beszállítóinál jelenleg az üzemek éves nagykarbantartása folyik, ezért a következő két hétben a friss kacsa- és libatermékek nem lesznek elérhetőek. Ezt kövezően viszont, február elejétől az áruellátás ismét folyamos és zavartalan lesz mind mennyiségben, mind minőségben - írták válaszukban, hozzátéve, hogy egyéb baromfitermékekből, például csirkéből és pulykából az áruellátás zavartalan.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.