Hírek
2016. Június 18. 09:45, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Huszonkét embert mentettek ki pénteken a Velencei-tóból
Összesen 22 embert mentettek ki pénteken a Velencei-tóból a vízi rendőrök - közölte szombaton a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
Közleményük szerint péntek délelőtt a Lángi-tisztás elnevezésű vízterületen figyeltek fel három, az erős szél miatt sodródó túrakenura. A bennük tartózkodó 19 embert a rendőrök vitték a partra, majd a kenukat is kivontatták.
Szintén délelőtt egy 64 éves budapesti férfi a Nagy-tisztás elnevezésű részen sodródott el a szörfjétől, mialatt másodfokú viharjelzés volt érvényben. A szörföst a vízirendőrök kimentették.
Délután két nőre figyeltek fel, akik a másodfokú viharjelzés alatt erős szélben próbáltak szörfdeszkán evezve kijutni a vízből. A 64 éves kalocsai és a 21 éves érdi lakost a rendőrök hajójukkal partra vitték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

