Hírek
2025. Március 05. 07:49, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Idén 7 magyar cég került a Financial Times nemzetközi céges ranglistájára
Idén 7 magyar cég került arra a listára, amelyben a Financial Times (FT) Európa ezer vállalatát rangsorolja a növekedésük alapján - közölte a brit gazdasági lap kedden az MTI-vel.
Az FT1000-ben a magyarországi cégek közül a legelőkelőbb pozíciót az A1 Solar szerezte meg, a fotovoltaikus rendszerek szolgáltatója a 12. lett a ranglistán. A 210. helyet az adatelemzési módszerekkel dolgozó DATAPAO, a 342.-et a digitális tanácsadással, web- és mobilalkalmazások fejlesztésével foglalkozó Sprintform kapta.
A Continest konténerfejlesztő a 428., az építőiparban érdekelt Lakógép a 450., az üzletiintelligencia-megoldásokat kínáló Hiflylabs a 923., a Maraelite szerverforgalmazó a 963. lett.
A listát a 2020 és 2023 közötti éves növekedési ütem alapján a német Statista adatkutatóval együtt állították össze. A rangsorban szereplő vállalatok több mint háromnegyedének Olaszországban, Németországban, Franciaországban és az Egyesült Királyságban van a központja.
A legjobb ezer európai vállalat ötöde informatikai és szoftvercég, a legnagyobb arányt ezt követően a kategóriák közül az építőipar és mérnöki tevékenység, az energia és közművek, a reklám és marketing, illetve a fintech, pénzügyi szolgáltatások és biztosítások teszik ki - írták.
Az FT honlapján közzétett lista szerint a rangsort a 2020-ban alapított lengyel Menlo Electric energetikai cég vezeti. A társaság azzal került az élre, hogy 3 év alatt alig 187 ezer euróról több mint 15 millió euróra növelte az eredményét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 16:00, szombat | Belföld
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk

