Hírek
2020. Február 19. 06:15, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Ismét romlott a levegőminőség többfelé
Ismét többfelé romlott a levegőminőség magas szállópor-tartalom miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ kedden az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint egészségtelen a levegő minősége Putnokon és Sajószentpéteren, további hét településen (Budapest, Dunaújváros, Kazincbarcika, Miskolc, Nyíregyháza, Tököl és Vác) pedig kifogásolt.
A meteorológia előrejelzés alapján nem várható jelentős javulás a napokban - tették hozzá.
Kiemelték: a Nemzeti Népegészségügyi Központ nem javasolja a gyermekek, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők és a várandós kismamák számára, hogy az érintett településeken hosszabb ideig a szabadban tartózkodjanak. Az érzékeny lakosságcsoportnál enyhe légzőszervi tünetek (például köhögés, légúti irritáció) jelentkezhetnek, illetve meglévő tüneteik súlyosbodhatnak.
Megjegyezték továbbá, hogy a helytelen tüzeléssel, illetve a hulladékoknak a háztartási tüzelőberendezésekben történő elégetésével nagyban hozzájárulnak a környezet károsításához, az emberek egészségének veszélyeztetéséhez. "A helytelen lakossági tüzelés mellőzésével azonban sokat tehetünk a környezetünkben élők egészségének megóvásáért" - fogalmazott a népegészségügyi központ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

