Hírek
2012. Március 25. 14:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Új skorpiófaj a Halál-völgyben
Új skorpiófajt fedeztek fel a kaliforniai Halál-völgyben, a Death Valley Nemzeti Parkban.
Az új fajról a Zoo Keys folyóiratban jelent meg tanulmány. A Halál-völgy (Death Valley) a Föld egyik legforróbb területe, az éves csapadékmennyiség a száraz, sivatagos katlanban kevesebb mint 50 milliméter. A barátságtalan viszonyok ellenére sokféle állat és növény otthona a terület, amely 1933 óta áll védelem alatt, 1994-ben pedig nemzeti parkká nyilvánították.
A Wernerius inyoensis mindössze 16 milliméteres, és ideje nagy részét a föld alatt tölti. Az új skorpiófajt Matthew Graham, a Nevadai Egyetem PhD-hallgatója fedezte fel a nemzeti park élővilágának feltérképezését célzó kutatások során – olvasható a tanulmányt ismertető PhysOrg tudományos hírportálon.
„Meglehetősen pontos felmérések készültek az Észak-Amerikában honos emlősökről, madarakról, hüllőkről és kétéltűekről, ahogy a kontinens növényvilágáról is. Ugyanakkor még várat magára a kisebb élőlények több csoportjának taxonómiai (rendszertani) felmérése, e kutatások során számos új felfedezés várható” – hangsúlyozta Jef Jaeger, a Nevadai Egyetem docense.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

