Hírek
2012. Május 16. 07:03, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Új tömbbel bővül a szegedi egyetem klinikai központja
Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter helyezte el a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) új klinikai tömbjének alapkövét 2012. május 15-én.
Az Új Széchenyi Terv keretében két projekt is megvalósul a Szegedi Egyetem Klinikai Központjában. Egyrészt a jelenlegi 410 ágyas Új Klinika mellé, azzal összeköttetésben egy 265 ágy kapacitású új létesítmény épül – emellett a meglévő 410 ágyas épület részeit is átépítik, korszerűsítik. Másrészt az egyetem sürgősségi betegellátó osztályát egy 19 ágyas korszerű, lényegében teljes szakmai spektrumot nyújtó osztállyá fejlesztik, megteremtve az egész régióban az egykapus sürgősségi ellátás feltételeit.
Az ünnepélyes alapkőletételen díszvendégként vett részt Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter és felszólalt Szócska Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára is. „A csongrádi megyeszékhelyen és az ország több más pontján folyó kórházi beruházások bizonyítják, hogy Magyarországon épül, fejlődik az egészségügy” – hangsúlyozta az államtitkár. Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjának 12,3 milliárd forintos összköltségű projektje a tervek szerint 2013 végére fejeződhet be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

