Hírek
2011. November 07. 14:13, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Újabb megszorításra készül Franciaország
Franciaország sem kerülheti el a megszorításokat, ha megakarja tartani az államkötvényeinek három A-s besorolását.
Belső értesülések szerint mostanában fejezik be a deficitlefaragó terv kidolgozását és akár már hétfőn előállhatnak vele - írta a Wall Street Journal, amelyről a Napi Gazdaság számolt be.
A lépést az indokolhatja, hogy a gazdasági növekedés lassulása miatt veszélybe kerülhet az 5,7 százalékos deficitcél teljesülése, ez pedig az ország leminősítéséhez vezethet.
Az ország legfőbb gondja továbbra is a csökkenő növekedési ütem, amely folyamatosan tolja feljebb a GDP-arányos mutatókat, miközben az adóbevételeket is mérsékeli. Nicolas Sarkozy francia elnök már korábban jelezte, hogy további 6-8 milliárd eurós megszorításra lesz szükség. Ez két hónapon belül a második csomag, amely a büdzsé aládúcolását szolgálja. Franciaország októberben továbbrontotta a növekedési kilátásait. A 2012-es költségvetés így már 1 százalékos növekedéssel számol a korábbi 1,75 százalékos GDP-ütem helyett.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
2026. Március 23. 09:00, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld
Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen
Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.
2026. Március 21. 14:00, szombat | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött
Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni az iráni atomfenyegetés kiiktatásához.

