Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2012. Május 04. 07:09, péntek | Külföld
Forrás: mno / MTI

Kadhafi pénzelte Sarkozyt?

Kadhafi pénzelte Sarkozyt?

A Tunéziában őrizetben lévő Bagdadi Mahmúdi volt líbiai kormányfő állította, hogy Moammer Kadhafi volt líbiai vezető finanszírozta Nicolas Sarkozy francia elnökjelölt 2007-es kampányát – közölték Tuniszban az ügyvédei.

„Moammer Kadhafi, a rendszere és a vele dolgozó vezetők finanszírozták Sarkozy választási kampányát 2007-ben” – jelentette ki újságírók előtt Besir Eszid ügyvéd, mintegy 50 millió eurós összeget emlegetve.

Az ügyvéd szerint a volt líbiai kormányfő azt mondta, hogy „az üzletet Músza Kúsza (a külföldi felderítés volt főnöke) kötötte meg Kadhafi utasítására, és fogadkozott, hogy léteznek dokumentumok, amelyek a tranzakciót bizonyítják”.

A Mediapart francia hírportál szombaton tett közzé egy volt líbiai főhivatalnoknak tulajdonított dokumentumot, amely szerint Tripoli beleegyezett, hogy 50 millió euró értékben finanszírozza Nicolas Sarkozy 2007-es kampányát. A líbiai Átmeneti Nemzeti Tanács (ÁNT) szerdán úgy vélte, hogy a dokumentum „hamisítványnak tűnik”.

A francia köztársasági elnök hétfőn kijelentette, hogy beperelte a Mediapartot a szerinte hazug dokumentum miatt. A párizsi ügyészség előzetes nyomozást indított „megtévesztés” és „álhírek közlése" gyanújával.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.