Hírek
2018. Március 11. 11:55, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI illusztráció
Kedvezményesen látogathatók a barlangok márciusban
Kedvezményesen látogathatók a magyarországi nemzeti parkok barlangjai márciusban, a barlangok hónapján - mondta Borzsák Sarolta, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának barlangtani referense az M1 csatornán vasárnap.
A Duna-Ipoly Nemzeti Park két barlangjában, a Szemlő-hegyi barlangban, és a Pál-völgyi barlangban számos programmal készülnek, hétvégén tíz, hétköznap pedig 30 százalékos kedvezményt adnak az árakból. Hozzátette: a Szemlő-hegyi barlangban megnyitottak egy eddig nem látogatható részt, a felfedező járatot, és az örvény túrán mutatják meg a látogatóknak.
Kitért arra, hogy egyre népszerűbbek a magyarországi barlangok, osztálykirándulásokra, földalatti földrajzórára, vagy környezeti nevelési programokra egyaránt.
Több mint 30 barlang látogatható Magyarországon, ebből mindössze a tíz legismertebb járható be utcai ruhában, nagyjából húsz pedig csak előzetes bejelentkezéssel, overallban és sisakban tekinthető meg - mondta.
A részletes programok, kedvezmények a magyarnemzetiparkok.hu oldalon olvashatók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:07, hétfő | Belföld
A hét elején még párás, ködös idő várható, de karácsonykor eső érkezik
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

