Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2022. Február 20. 12:03, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Késsel akart rabolni a nő, az eladó rázárta a boltot

Késsel akart rabolni a nő, az eladó rázárta a boltot

Egy fóti üzletet akart kirabolni tavaly tavasszal egy helyi asszony, az eladó kiszaladt és rázárta az ajtót. A csapdába ejtett nő rágyújtott, megcsappantotta a vodkakészletet, majd az őt elfogó járőrökkel tartott.

A dunakeszi vizsgálók befejezték a nyomozást ellene.

2021. április 19-én délelőtt egy nő tért be egy fóti boltba, ám legkevésbé sem vásárlási szándékkal. Tett egy kört a sorok között, majd az eladóhoz fordult, nyitott pengéjű kését megmarkolva követelte a bevételt. Az alkalmazott nem adta, hiába hangzott el többször is ugyanaz a felszólító mondat. Amikor a késes támadó a pult mögé indult, az alkalmazott kiszaladt a boltból, kívülről bezárta az ajtót és telefonálni kezdett.

A helyszínen percekkel később szirénázó rendőrautók satufékeztek, addig a szabad mozgásától ideiglenesen megfosztott nő a kasszából kimarkolta a bankjegyeket és egy kupac bankkártyás vásárlást igazoló papírt, magához vett egy üveg vodkát, leült egy kosártartóra és rágyújtott. Káros szenvedélyű időtöltését a riasztott rendőrök szakították félbe, akik bilincselve állították elő - közölte a rendőrség.

A 81.500 forint hiánytalanul helyben maradt, a nő a kihallgató helyiségben válaszolt a feltett kérdésekre.

Beismerte tettét, amit anyagi nehézségei miatti elkeseredettségével magyarázott. Szalonnázó kését mindig magánál tartotta, azt használta, amikor eredetileg teáért belépve a boltba - hirtelen ötlettől vezérelve - rablásba fordította a vásárlást.

A kilenc hónapot letartóztatásban töltött, 2022. január 19-től bűnügyi felügyelet alatt álló, 39 éves nővel szemben a Dunakeszi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást befejezte, az iratokat átadta az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.