Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2022. Április 06. 11:01, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Két lakás kiégett Pécsen

Két lakás kiégett Pécsen

Kiégett két lakás Pécsen, miután tűz ütött ki egy nyolclakásos társasház garázsában a Zsinkó István utcában - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel szerda hajnalban.

A közlemény szerint a garázsban bútorokat, vitorlákat, az előállításukhoz szükséges alapanyagokat tároltak, és a lángok a felette lévő lakás tetőszerkezetére is átterjedtek. Az épületet hét lakónak kellett elhagynia, közülük két embert a pécsi hivatásos tűzoltók hoztak ki, a mentők pedig kivizsgálásra kórházba szállítottak.

Az épület első emeletén és a garázsnál megfékezték a tüzet, jelenleg a ház keleti oldalán az izzó részeket oltják a pécsi, valamint a segítségükre érkezett siklósi, komlói és szigetvári tűzoltók - derül ki az OKF tájékoztatásából.

Címkék: kiégett, pécs, tűz, tűzoltó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg