Hírek
2018. Március 22. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Két településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap
Két településen tartanak vasárnap időközi önkormányzati választást: Gellénházán polgármestert, Érpatakon pedig településvezetőt és képviselő-testületet is választanak.
A Zala megyei Gellénházán az eddigi polgármester halála miatt rendeznek időközi voksolást. A polgármesteri tisztségért négy független jelölt indul: Dávid József Andrásné, Farkas Imre Józsefné, Kiss Csaba és Lőcsei János. A település választói névjegyzékében 1300-an szerepelnek.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Érpatakon azért kell időközi választást tartani, mert az Orosz Mihály Zoltán (független) polgármester vezette képviselő-testület tavaly december 19-én feloszlatta magát. A polgármesteri tisztségért Orosz Mihály Zoltán és Nagy Imre Attiláné indul, mindketten függetlenként. A hat képviselői helyre tizenhatan jelentkeztek be, egyikük a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség színeiben, tizenöten pedig függetlenként. Az 1673 lakosú faluban mintegy 1300-an jogosultak szavazni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

