Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2019. Október 02. 17:48, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Kifosztotta és hagyta meghalni kerekesszékes lakótársát egy pár

Kifosztotta és hagyta meghalni kerekesszékes lakótársát egy pár

Elrendelte a budakörnyéki bíróság egy férfi és egy nő letartóztatását, akik éveken át elvették és felélték idős kerekesszékes lakótársuk nyugdíját, majd amikor az rosszul lett, nem hívtak orvost és hagyták meghalni

- tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék szerdán az MTI-t. A rendőrség a párt és harmadik társukat - aki ismeretlen helyen tartózkodik - nyereségvágyból, védekezésre korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberöléssel gyanúsítja.

A közlemény szerint a bűncselekmény idején 69 éves sértett mindkét lábát korábban amputálták, a férfi tolószékkel közlekedett, a családjával összeveszett, alkoholista volt. Ugyanabban az albérletben lakott 2006-ban, mint az elsőrendű gyanúsított, ott ismerkedtek meg egymással.

Ezt követően a vádlott, majd későbbi élettársa albérletről albérletre hurcolták a férfit. Étellel ugyan ellátták, de ezen felül nem gondoskodtak róla.

A férfi többször rosszul lett, kórházba és hajléktalanszállóra került, ám a gyanúsítottak, miután megfélemlítették, minden alkalommal kihozták az intézményekből és továbbra is fosztogatták a bankkártyáját. Előfordult, hogy a sértett szociális munkások segítségével letiltatta a kártyát, ám a gyanúsítottak újat csináltattak vele - ismertette a törvényszék.

A férfit 2017 októberében a gyanúsítottak magukkal vitték a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei átmeneti szállása lábadozórészlegéről, majd miután újra lenullázták a bankkártyáját, a Pest megyei Szentmártonkátára utaztak vele.

A következő négy napban a sértett alig evett, fájlalta a gyomrát, alig tudott beszélni, de orvost nem hívtak hozzá. Október 28-án este az egyik gyanúsított észrevette, hogy a férfi zihálva lélegzik, ám ekkor sem hívtak orvost. A sértett aznap este meghalt, holttestét a gyanúsítottak a kerekesszékkel együtt kivitték az erdőbe, ott találtak rá.

A nyomozás adatai szerint a férfi nem halt volna meg, ha orvosi segítséget kapott volna - tartalmazza a közlemény.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban

Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben

2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld

Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre

Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe

2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása

A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.