Hírek
2023. November 08. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Már több mint 80 gyáregység csatlakozott a Modern gyárak éjszakájához
Már több mint 80 gyáregység csatlakozott a Modern gyárak éjszakája programhoz, amely lehetőséget ad a cégeknek a jó gyakorlatok egymás közötti megosztására - jelentették be a szervezők kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Bókay Márton, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) helyettes államtitkára méltatta az IFKA gazdaságfejlesztésben betöltött szerepét, azt, hogy európai uniós és hazai forrású programokat is lebonyolít.
A helyettes államtitkár azt mondta, ezek sorozatába tartozik a Modern gyárak éjszakája is, amely iparpolitikai, gazdaság- és vállalkozásfejlesztési szempontból is fontos, ugyanis a vállalkozások fejlődéséhez nagy mértékben hozzájárul a legjobb gyakorlatok megosztása.
Bókay Márton reményét fejezte ki, hogy egyre több üzem fog bejelentkezni, hogy fogadhassa az érdeklődőket mind a vállalati szférából, mind a lakosság köréből.
Szabados Richárd, IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője ismertette, hogy a cégek Budapesten és vidéken is csatlakozhatnak a Modern gyárak éjszakája programhoz. A nyilvános rendezvény november 10-én, pénteken délután 4 órakor indul, így az összes helyszínen egy időben kezdődhet a gyáregységek látogatása. Míg tavaly mintegy 70 cég csatlakozott, számuk az idén már meghaladta a 80-at, és a jelentkezés még nem zárult le.
Kiemelte, hogy a program jól illeszkedik az IFKA stratégiájába, mert gazdaságfejlesztési ügynökségként az a küldetése, hogy minden eszközzel támogassa a Magyarországon működő vállalkozásokat.
A www.moderngyarakejszakaja.hu/ oldalon érhetőek el az eseményhez csatlakozó gyáregységek, amelyek a nehézipartól a könnyű- és a feldolgozóiparon át az egészségügyi iparig mindenféle ágat képviselnek. Az érdeklődők ugyanezen a honlapon regisztrálhatnak az eseményre, amelyre tavaly csaknem 13 ezren látogattak el személyesen vagy online.
A Modern gyárak éjszakájára látogatóként különösen az egyetemistákat, főiskolásokat és a szakképesítésben részt vevőket várják, akik már azon gondolkodnak, hol dolgozhatnának a jövőben. Az esemény azonban mindenki, így családok és más vállalkozások képviselői számára is nyitott - mondta el Szabados Richárd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban
Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre
Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe
2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása
A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

