Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2017. Február 15. 07:40, szerda | Belföld
Forrás: Infovárosok

Még két hétig rajzolhatnak a gyerekek a Csodadoki pályázaton

Még két hétig rajzolhatnak a gyerekek  a Csodadoki pályázaton

Máris több száz, gyermeki szeretetről és kötődésről tanúskodó alkotás érkezett a tavaly ősszel meghirdetett Csodadoki rajzpályázatra,

amelynek keretében a kis páciensek saját történeteiken keresztül a világ legcsodálatosabb gyermekorvosait mutatják be. A nemes versengés egyik legfőbb célja, hogy hazai gyermekorvosaink áldozatos tevékenységére, a hivatással és odaadó szeretettel végzett gyógyító munkára hívja fel a társadalom figyelmét.

Az 5-12 éves korosztályba tartozó gyermekek részvételével zajló pályázat nevezési időszaka két hét múlva, azaz 2017. február 28-án lezárul. A szervezők arra kérik a szülőket, pedagógusokat, valamint az óvodák és az iskolák vezetőit, hogy segítsék a rajzolni szerető gyermekek pályázati szereplését, sikerét. „Fontos, hogy az orvosoktól kapott jót, az emberséget és az odafigyelést már gyermekkorban megtanuljuk megköszönni, hiszen csak így képzelhető el, hogy mindez felnőttként is mindennapjaink része marad. Ezért a pályázat egyik legfőbb célja, hogy a gyógyító hivatás megbecsülése és e hivatást választók őszinte, szívből jövő elismerése - a gyerekek igyekezetén keresztül - minél nagyobb nyilvánosságot és visszhangot kapjon” - nyilatkozta Morva Gábor pályázati programvezető.

Az idei közönségdíjakról a március 8-24. közötti időszakban internetes szavazás dönt majd. Az alkotásokat szakmai zsűri is értékeli, majd az egyes korcsoportokban dobogósokat, illetve nyertest hirdet.

A pályázat szakmai zsűrijében idén a következők vállaltak szerepet: Kárász Eszter színész, előadóművész, bohócdoktor, az Eszter-lánc Zenekar vezetője, Dr. Abdulrahman Mohamed csecsemő- és gyermekgyógyász, a Békés Megyei Központi Kórház főorvosa, Dr. Benyó Gábor onkológus, a Tábitha Gyermekhospice Ház orvosigazgatója, Dr. Dolowschiák Annamária, házi gyermekorvos, Dr. Hauser Péter onkológus orvos, a Semmelweis Egyetem, II. sz. Gyermekklinika főorvosa, Ramháb Mária megyei könyvtárigazgató, a Kecskeméti Katona József Könyvtár vezetője, Dr. Pászthy Bea gyermek- és ifjúsági pszichiáter, a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekklinika főorvosa, Borbás Emese, a Tábitha Gyermekhospice Ház gyógypedagógusa, Őri Gergely, a JátékNet webáruház ügyvezetője, Vadász Ervin, a Bátor Tábor ügyvezető igazgatója, Dr. Kovács Zsuzsanna, házi gyermekorvos, Szalay József, a Rajztanárok Országos Egyesületének elnöke, valamint Kulcsár Hajnal, a HáziPatika.com főszerkesztője.

Bár a pályázati felhívás nem írja elő, a nevezést beküldő gyermekek gyakran mesélnek szeretett orvosaikról, kötődésükről. A kedves, olykor megható történetek igazi gyöngyszemek, amelyeket a zsűri a pályamunkák értékelése során örömmel olvas. S hogy e kis történetek írói se maradjanak elismerés nélkül, a zsűri a legszebbeket, a legkifejezőbbeket idén külön is díjazni fogja.

A pályázat pontos feltételeiről a pályázat weboldalán www.csodadoki.hu, illetve Facebook oldalán https://www.facebook.com/csodadoki/ lehet tájékozódni.

Címkék: csodadoki, pályázat, Rajz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg