Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2012. Február 21. 14:05, kedd | Külföld
Forrás: OrientPress

Megállapodás született a görög mentőcsomagról

Megállapodás született a görög mentőcsomagról

Ma hajnalban sikerült megállapodni az euróövezeti tagországoknak a görögöknek nyújtandó 130 milliárd eurós pénzügyi mentőcsomagról

Egyben a GDP arányos görög államadósság 121 százalékra történő leszorításáról, amelyet 2020-ig akarják leszorítani. Mindezt írásos nyilatkozatba kell foglalni mindezt.

Görögország magánhitelezői várhatóan a kezükben lévő görög állampapírok nominális értékének 53,5 százalékát veszítik el, aminek révén Görögország államadóssága 100 milliárd euróval csökken majd.A megállapodás hírére az euró erősödni kezdett a dollárral szemben, az 1,32-es szint fölé került a keresztárfolyam.

Közben a Magyar Hírlap azt írja, hogy a Reuters hírügynökség értesülései szerint a 130 milliárdos mentőcsomag jelentős része annak a kötvénycserének a finanszírozására megy majd el, amelynek keretében mintegy százmilliárd eurónyi adósságtól szabadulhat meg Athén. A lejáró kötvényeket, a többi között a március 20-i lejáratú 14,5 milliárd eurós papírokat is, egy hosszabb futamidejű állami kötelezettségvállalásra cserélnek le, alacsonyabb hozamok mellett. Ennek révén a befektetők pénzük csaknem hetven százalékát veszthetik el. A csomagból harmincmilliárdot szánnának a magánszektornak, ennek a keserű pirulának a megédesítésére, 23 milliárd euró pedig a görög bankszektor talpon maradását segítené elő. A magánbefektetőkkel zajló tárgyalások a pénzügyminiszterek tanácskozásával párhuzamosan folynak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok