Városlista
2026. augusztus 8, szombat - László

Hírek

2019. Október 09. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: mti

Meghalt két tűzszerész egy bomba robbanásában Lengyelországban

Meghalt két tűzszerész egy bomba robbanásában Lengyelországban

Két lengyel tűzszerész meghalt, három súlyosan, egy pedig könnyebben megsebesült, amikor felrobbant az a második világháborús bomba, amelyet hatástalanítása próbáltak a sziléziai Kuznia Raciborska melletti erdőben

- közölte kedden a Polsat News lengyel kereskedelmi hírtelevízió a kormány biztonsági központjára hivatkozva. A helyszínre tűzoltókat, mentőhelikoptereket és mentőautókat irányítottak.

A Polsat News-nak nyilatkozó helyi polgármester szerint az említett erdő "tele van fel nem robbant lövedékekkel".

Lengyelországban gyakran találnak második világháborús bombákat. Idén több lengyel helységben átmeneti kitelepítéseket kellett elrendelni a robbanótestek hatástalanítása miatt.

Tavaly decemberben 25 ezer embert költöztettek ki ideiglenesen otthonából Police északnyugat-lengyelországi városban egy 250 kilogrammos háborús bomba miatt: ez volt az egyik legnagyobb ilyen jellegű akció. A keddihez hasonló baleset évek óta nem történt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 16:00, péntek | Külföld

XIV. Leó pápa szerint az embereket elválasztó falak ledöntése nem jelenti a hagyományok elárulását

Az elhatárolódás az erőszakosság kultúrájától, valamint az embereket elválasztó falak ledöntése soha nem jelenti a család, a város, a hagyomány elárulását

2026. Augusztus 06. 14:00, csütörtök | Külföld

Vörös riasztás van Horvátországban, két folyó napokon belül kiszáradhat

A legmagasabb, vörös fokozatú hőségriasztást adtak ki szerdára és csütörtökre egész Horvátországra.

2026. Augusztus 05. 14:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Amerikai pénzügyminiszter: két napon belül megállapodás lehet a Hormuzi-szorosról

Akár két napon belül eredményre vezethetnek az Iránnal zajló tárgyalások a Hormuzi-szoros teljes megnyitásáról - jelentette ki Scott Bessent amerikai pénzügyiminiszter kedden.

2026. Augusztus 04. 11:00, kedd | Külföld

A Ceutában történt tömeges határsértés teljes körű kivizsgálására szólította fel Marokkót a spanyol védelmi miniszter

A Ceutában történt tömeges határsértés teljes körű kivizsgálására szólította fel Marokkót a spanyol védelmi miniszter hétfőn.