Városlista
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2017. December 27. 10:52, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megkezdte a termelést a Mol legnagyobb északi-tengeri mezője

Megkezdte a termelést a Mol legnagyobb északi-tengeri mezője

A Mol december 23-án megkezdte a kőolajtermelést az Északi-tengeren található Catcher területen - tájékoztatta az olajipari vállalat közleményében az MTI-t szerdán.

A Catcher projektben a vállalat húsz százalékos részesedéssel rendelkezik; partnerei a Premier Oil, a Cairn és a Dyas.

A közlemény szerint a következő hónapokban a termelés várhatóan több fázisban növekszik majd, eleinte a Catcher mezőn, majd a Varadero és Burgman mezőkön.

A Catcher terület az Egyesült Királyság északi-tengeri részén fekszik, körülbelül 180 kilométerre Skócia északkeleti partjaitól.

A felszíni termelő-tároló egység építése Japánban kezdődött, a hajótest első acéllemezét 2015 januárjában vágták ki. A hajó idén augusztusban készült el, és ezt követően szállították az Északi-tengerre, ahol októberben telepítették.

A Mol-csoport jelenleg 8 országban végez kitermelési tevékenységet és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel.

Fotó: illusztráció

Címkék: észak-tenger, mol, olaj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.