Hírek
2017. Január 09. 08:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Nagyrészt szárazak az ország útjai
A gyorsforgalmú utak burkolata nagyrészt száraz, az M1-es autópálya bicskei, komáromi, illetve az M7-es autópálya eszteregnyei szakaszán sónedves - közölte az Útinform hétfő reggel a honlapján.
A főutak általában szárazak, de a Dunántúlon Fertőszentmiklós és Csorna közelében, a Bakonyban, a Balaton-felvidéken, Vas és Zala megyében, valamint Szeged térségében sónedvesek, Körmend és Sárvár tájékán havasak, latyakosak. A mellékutakon többnyire száraz a burkolat, de Vas és Zala megyében, a Bakonyban és Balassagyarmat közelében hó- és jégbordásak, letaposott havasak.
A látási viszonyok mindenütt jók, Körmend térségében párás a levegő.
Általában gyenge a légmozgás, vagy szélcsend van. A Dunántúl nyugati részén, valamint az északkeleti megyékben helyenként közepes erősségű szél fúj. Az M7-es autópálya fonyódi szakaszán és Tapolca térségében erős széllökésekre kell számítani - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Belügyminisztérium: idén mintegy 66 ezer ember vett részt közfoglalkoztatásban
Idén mintegy 66 ezer ember vett részt országszerte közfoglalkoztatási programokban, így a közfoglalkoztatás tovább erősítette szerepét a társadalmi integrációban és a munkaerőpiaci felkészítésben
2025. November 06. 07:35, csütörtök | Belföld
Roszatom: a Paks II. beruházás engedélyt kapott az első betonöntésre
Az Országos Atomenergia Hivatal kiadta azokat az engedélyeket, amelyek lehetővé teszik az első betonöntést az Paksi Atomerőmű 5. blokk nukleáris sziget épületeinek alaplemezébe
2025. November 06. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a washingtoni látogatás célja a Trump-kormányzattal történtő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítása
A Trump-kormányzattal történő stratégiai-gazdasági együttműködés kialakítását nevezte washingtoni látogatása céljának Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook oldalára feltöltött videóban.
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

