Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2012. Február 01. 10:58, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Napi egy pohár tej jót tesz az agynak

Napi egy pohár tej jót tesz az agynak

Napi egy pohár tej az agyműködésre és szellemi teljesítményre gyakorolt pozitív hatása miatt különösen ajánlott - állapították meg amerikai szakemberek.

Ugyanis a kutatók bebizonyították, hogy a mentális teljesítmény és a tejfogyasztás között szoros kapcsolat van.

A kutatásban kilencszáz, 23 és 98 év közötti férfi és nő vett részt, akiknek agyműködésüket, ezen belül a memóriájukat, valamint tejfogyasztási szokásaikat vizsgálták meg. Különböző tesztek alapján megállapították, hogy a mentális teljesítmény életkortól függetlenül mindig azoknál volt a legjobb, akik naponta legalább egy pohár tejet megittak.

A kutatás azért jelentős, mert a tej és a tejtermékek mentális teljesítményre való jótékony hatásáról eddig keveset tudtak a szakemberek. Ennek az információnak a tudatában az idősebbek lassíthatják a szellemi leépülést, csupán napi egy pohár tej elfogyasztásával – írja az International Dairy Journal.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kutatók, tej

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.